Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

18 października 2019 r. uczniowie z trzech klas - IVa, Vb oraz VIa wraz z opiekunami - wyjechali na wycieczkę do miejscowości Jamna. Najpierw gościli w Ośrodku Duszpasterstwa Akademickiego oo. Dominikanów, a następnie udali się do Bacówki Jamna położonej na terenie Ciężkowicko-Rożnowskiego Parku Krajobrazowego.

rajd jamna x 2019 01Na początku wycieczki czekał wszystkich dość długi spacer leśną trasą prowadzącą do Ośrodka Duszpasterstwa Akademickiego oo. Dominikanów. Uczniowie mieli okazję oglądać las w jesiennej krasie, rozpoznawać gatunki drzew, krzewów, okazałych mchów czy też ukrytych w leśnej ściółce grzybów. Na terenie ośrodka uwagę wszystkich zwrócił drewniany budynek dawnej szkoły w Jamnej, czyli Dom św. Jacka. W tym miejscu uczniowie obejrzeli piękną kaplicę z umieszczonymi w ołtarzu relikwiami patrona oraz pokój z ciekawymi eksponatami i księgozbiorem pochodzącego z Tarnowa wybitnego poety Romana Brandstaettera.

Wiele radości dało uczniów spotkanie z mieszkającymi w ośrodku zwierzętami – końmi, osiołkiem, małymi kociętami, a nawet bezpańskim psiakiem, który cały czas towarzyszył naszej grupie. Podczas spacerów po zalesionych zboczach kilku uczniom udało się znaleźć piękne okazy grzybów.

Po posiłku i odpoczynku na świeżym powietrzu przyszedł czas na następny punkt wycieczki, czyli pokonanie kolejnego wzniesienia i dotarcie do Bacówki Jamna. W tym miejscu dużą atrakcją dla dzieci były zbudowane na drzewach domki, w których miło spędziły czas, wymyślając przeróżne zabawy. Sprytu i odwagi wymagało od uczniów wejście na ostatnie piętro największego z domków, jednak warto było zmierzyć się z tym zadaniem, gdyż z usytuowanego na szczycie tarasu roztaczał się piękny widok na Beskid Sądecki, Pogórze, a w oddali zarysy Tatr. Grupa piątoklasistów dotarła też do urokliwej Chatki Włóczykija otoczonej rzeźbami lokalnych artystów.

Kilka godzin wspólnie spędzonych poza szkolnymi ławkami zapewniło wszystkim dobry humor, udany wypoczynek i zachęciło do zaplanowania... kolejnej wycieczki!

Zdjęcia


Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.