Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

18 października klasy pierwsze wyruszyły na rajd. Celem wędrówki było poznanie ciekawych miejsc na Górze św. Marcina.

rajd kl 1 13Wędrówkę rozpoczęliśmy w miejscowości Zawada w pobliżu tamtejszej szkoły. Miejscem pierwszego postoju był taras widokowy obok drewnianego kościółka, skąd podziwialiśmy rozległą panoramę naszego miasta. Następnie szlakiem wyruszyliśmy do lasu na Górze św. Marcina, obserwując jesienne zmiany w przyrodzie. Dużą atrakcją rajdu było rozpalenie ogniska, na które sami uzbieraliśmy chrust. Każdy z nas do ręki dostał kijek i samodzielnie piekł kiełbaski.

W lesie na „Marcince” zatrzymaliśmy się przy pomniku harcerzy upamiętniającym ofiary drugiej wojny światowej rozstrzelane przez hitlerowców w grudniu 1939 roku. Zapaliliśmy znicze, odmówiliśmy modlitwę, a jeden z uczniów odśpiewał „Płonie ognisko”. Miło zapamiętamy też wspólne zabawy na placu zabaw, a szczególnie zjeżdżalnię dla strażaków i karuzelę. Do szkoły wróciliśmy autobusem kursowym, byliśmy trochę zmęczeni, ale za to pełni wrażeń.

Zdjęcia


Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.