Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

W naszej szkole w dniach od 30 września do 4 października już po raz czwarty obchodziliśmy Święto Tabliczki Mnożenia. W ostatnim dniu tego matematycznego tygodnia przypadał Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

tabl mnozenia 2019 08Jest to akcja edukacyjna mająca na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. To symboliczne święto przyciąga społeczności na całym świecie. Szkoły z Polski, Rosji, USA, Kolumbii, Tajlandii i wielu innych krajów przygotowują się przez ponad tydzień do głównego dnia obchodów Święta Tabliczki Mnożenia. W naszej szkole uczniowie klas III-VI wykonywali plakaty oraz gazetki z tabliczką mnożenia, z rymowankami i innymi sposobami na łatwe zapamiętywanie tabliczki. Prace dzieci przez cały tydzień stanowiły dekorację szkoły.

W ciągu tych kilku dni na lekcjach matematyki codziennie powtarzaliśmy i utrwalaliśmy tabliczkę, rozwiązując zadania i łamigłówki, grając w różne gry, m. in. z wykorzystaniem kart Grabowskiego. Trenowaliśmy również na przerwach podczas zabaw w „Hasło dnia” i „Marmur”.

4 października Komisje Egzaminacyjne składające się z uczniów, którzy najlepiej opanowali tabliczkę mnożenia, sprawdzały jej znajomość wśród chętnych osób dorosłych i dzieci. „Egzamin” opierał się na losach o różnym stopniu trudności. Każdy, kto odpowiedział na 5 pytań z losu, otrzymał tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia oraz imienną legitymację. To jest nie tylko powód do dumy, ale i motywacja do dalszego doskonalenia swojej matematycznej wiedzy. Egzamin ten cieszył się ogromną popularnością, niektórzy uczniowie zdawali go z sukcesem na każdej przerwie!

Zainteresowaniem cieszyła się również gra „Królowa skakanki”, w której najlepsze wyniki uzyskały Matylda Sieroń (I miejsce), Emilia Sorota i Daria Augustyn (II miejsce) oraz Julia Cioch (III miejsce). Natomiast w grze „Piłkarzyki” zwyciężyli Karol Lubaś i Daria Augustyn.

Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji oraz pobudziły chęć zdrowej rywalizacji. Bawiąc się, z uśmiechem na ustach dzieci uczyły się i powtarzały tabliczkę mnożenia.

 

Zdjęcia


Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.