Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

30 września, w dniu urodzin Stanisława Konarskiego, obchodziliśmy Święto Patrona Szkoły. Był to dzień wyjątkowy dla całej społeczności szkoły, a szczególnie dla pierwszoklasistów.

patron 2019 32Tradycyjnie dzieci z klas pierwszych zostały w tym dniu uroczyście przyjęte do grona uczniów „Dwójki”. Uroczystość z okazji Święta Patrona Szkoły poprowadzili przedstawiciele Samorządu, a udział wzięli w niej uczniowie wszystkich klas, nauczyciele i rodzice pierwszoklasistów. Po powitaniu zebranych przez panią dyrektor Barbarę Lasotę siódmoklasiści zaprezentowali inscenizację, w której w ciekawy sposób przypomnieli postać Stanisława Konarskiego. Następnie pierwszoklasiści pokazali, czego nauczyli się w pierwszym miesiącu pobytu w szkole – odpowiadali na pytania, pięknie recytowali wiersze, śpiewali piosenki.

Kulminacyjnym punktem uroczystości było złożenie przez uczniów najmłodszych klas uroczystego przyrzeczenia na sztandar szkoły oraz pasowanie ich na uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. S. Konarskiego. Ceremonii tej dokonały wychowawczynie obu klas – panie Lucyna Kobos i Aneta Kobos. W czasie świątecznego spotkania nie zabrakło także radosnych piosenek w wykonaniu szkolnego chóru. Uroczysty charakter tego dnia podkreślały galowe stroje uczniów oraz dekoracje wykonane na sali gimnastycznej i w klasach.

Zdjęcia


Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.