Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

Spacer w koronach drzew, zjazd sankostradą i jeszcze kilka innych atrakcji znalazło się w programie wycieczki do Krynicy-Zdroju. 23 września 2019 r. wybrali się na nią uczniowie klas VII a oraz VII b ze swoimi wychowawczyniami.

20190923 krynica 26Poznawanie Krynicy rozpoczęli od przejścia ścieżką edukacyjno-przyrodniczą usytuowaną na wysokiej drewnianej konstrukcji wznoszącej się na poziomie koron drzew. Dzięki umieszczonym przy ścieżce ciekawym tablicom interaktywnym mogli poznać roślinność i zwierzęta okolic Krynicy, a także kulturę Łemków – grupy etnicznej niegdyś licznie zamieszkującej te tereny. Po wdrapaniu się na szczyt prawie 50-metrowej wieży widokowej (wysokość 17-piętrowego budynku) można było podziwiać rozległą panoramę Beskidu Sądeckiego.

Dodatkowych wrażeń dostarczył uczniom wyjazd kolejką krzesełkową na szczyt stacji narciarskiej w Słotwinach, gdzie znajduje się ścieżka w koronach drzew z wieżą widokową. Dodajmy, że jest to najnowsza atrakcja turystyczna w Krynicy, udostępniona dopiero pod koniec wakacji. Sporo emocji wywołał także pobyt na całorocznym torze saneczkowym i zjazdy tzw. sankostradą.

Druga część wycieczki poświecona została na poznawanie serca Krynicy, czyli jej malowniczego uzdrowiskowego Deptaku, przy którym siódmoklasiści oglądali zabytkowe domy zdrojowe, łazienki mineralne, drewniane wille oraz pięknie zagospodarowane skwerki. Na trasie spaceru nie mogło zabraknąć Pijalni Głównej, gdzie wśród imponującej roślinności uczniowie i opiekunowie degustowali wody mineralne z krynickich zdrojów. Ważnym przystankiem był również skwerek z pomnikiem Nikifora – pochodzącego z Krynicy łemkowskiego malarza-samouka. Ostatnim miłym akcentem było skosztowanie słynnych krynickich lodów oraz – oczywiście – zakup pamiątek.

Podczas wycieczki dopisywały zarówno pogoda, jak i humory, tak więc pierwszy dzień kalendarzowej jesieni spędzony w Krynicy był dla siódmoklasistów bardzo udany.

Zdjęcia


Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.