Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

2 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny – 2019/2020. Po wakacyjnej przerwie w murach „Dwójki” spotkali się uczniowie, rodzice i nauczyciele.

inauguracja 2019 20 17Uroczystość tradycyjnie poprowadziła przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego, która w imieniu całej społeczności szkolnej przywitała nową Panią Dyrektor Barbarę Lasotę rozpoczynającą pracę w naszej szkole. Słowa powitania i życzeń do Pani Dyrektor skierowała również przewodnicząca Rady Rodziców. Witając się z uczniami, rodzicami i pracownikami szkoły, p. dyr. Barbara Lasota, życzyła wszystkim dobrej, owocnej współpracy i poprosiła o czas potrzebny do poznania powierzonej jej pieczy placówki. 

Tego wyjątkowego dnia nie mogło zabraknąć także ciepłych słów pod adresem pierwszoklasistów, którzy dziś rozpoczęli swoją szkolną przygodę. Mamy nadzieję, że w „Dwójce” poczują się bezpiecznie i miło, a zdobywanie wiedzy będzie dla nich tylko przyjemnością!

Jak co roku pierwszy dzień roku szkolnego, mimo iż radosny i pełen dziecięcego gwaru, naznaczony jest rocznicą tragicznych wydarzeń. 1 września 2019 r. minęło bowiem 80 lat od wybuchu drugiej wojny światowej, która rozpoczęła się atakiem Rzeszy Niemieckiej na Polskę. O wydarzeniach z tamtych dni przypomnieli zarówno Pani Dyrektor, jak i przedstawiciele uczniów. Tradycyjnie po zakończeniu uroczystości delegacja Samorządu Uczniowskiego udała się pod Pomnik Ofiar Wojny i Faszyzmu przy ul. Narutowicza, aby złożyć wiązankę kwiatów.

Zdjęcia


Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.