Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

W roku szkolnym 2012/2013 wznowiliśmy w naszej szkole wydawanie gazetki, która zyskała nowy tytuł "Co tam w dwójce?". Pracę nad nią rozpoczęli z wielkim zapałem uczniowie z klasy IV b (obecnie juz szóstoklasiści) w ramach kółka dziennikarskiego. W kolejnym roku dołączyli do nich koledzy z innych klas.

Na zajęciach uczniowie poznają cechy charakterystyczne dla różnych tekstów dziennikarskich, planują zawartość numeru, zbierają i opracowują materiały, redagują teksty, próbują też projektować i łamać strony gazetki oraz plakatów promujących szkolne pismo. Nad poprawnością i stroną graficzną gazetki czuwa opiekun koła, pani Magdalena Rzepka.

W swojej pracy uczniowie wykorzystują nowoczesne technologie. Dzięki programowi Cyfrowa Szkoła każdy z uczestników koła dziennikarskiego może pracować na laptopie, wykorzystując np. edytor tekstu, programy graficzne, wyszukiwarki internetowe i inne aplikacje. Przy gromadzeniu materiałów nieodzowne są dyktafon i aparat fotograficzny, których obsługa nie stanowi dla uczniów problemu.

 Praca młodych dziennikarzy to także wielka przygoda i świetna zabawa. Na razie nie brakuje im pomysłów, zapału i wytrwałości, więc mamy nadzieję, że kolejne numery gazetki będą coraz ciekawsze.

 Zapraszamy do czytania naszej gazetki!

"Co tam w Dwójce?" - nr 1

"Co tam w Dwójce?" - nr 2

"Co tam w Dwójce?" - nr 3

 


Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.