Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

Grupa uczniów z różnych klas naszej szkoły uczestniczyła w kolędzie misyjnej, która od wielu lat ma na celu pomaganie dzieciom z krajów misyjnych - głównie z Afryki i Ameryki Południowej.

koleda misyjna 1726 grudnia 2018 r. w kościele Matki Bożej Szkaplerznej w Tarnowie na Mszy św. o godz. 11.00 odbyło się posłanie kolędników misyjnych, natomiast samo kolędowanie nastąpiło dzień później. Pięć grup pod opieką s. Agaty, s. Katarzyny i rodziców wyruszyło na ulice naszej parafii ze śpiewem afrykańskiego hymnu kolędników misyjnych, by głosić Dobrą Nowinę o Bożym Narodzeniu i wspierać swoich rówieśników w krajach misyjnych. Tegoroczna kolęda odbywała się pod hasłem: SUMA YATIYAWI SANA MUNAPXTA, tzn. „Głosimy Dobrą Nowinę”, a misyjni kolędnicy pomagali dzieciom z Republiki Środkowoafrykańskiej, Konga, Czadu, Kamerunu, Madagaskaru, Peru oraz Rwandy i Burundi.

Misyjnymi kolędnikami byli uczniowie naszej szkoły, przedstawiciele klas: Ia, Ib, IIa, IIIa, IVa, IVb, Vb, Vc, VIIb. Wszystkim gratulujemy odwagi i zapału, a tym, którzy nas przyjmowali z misyjną kolędą, dziękujemy za otwarte serca. Za rok zapraszamy kolejnych małych misjonarzy, by nas było dużo - coraz więcej.

Zdjęcia


Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.