Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

21 grudnia był w naszej szkole uroczystym dniem. Rozpoczęło go spotkanie całej społeczności szkolnej na świątecznym poranku bożonarodzeniowym.

bn 2018 05Uczniowie, nauczyciele i wszyscy pracownicy szkoły obejrzeli montaż słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów klasy VIII a oraz chóru szkolnego przygotowany pod kierunkiem pań Beaty Chrobak i Renaty Kucharskiej. Tradycyjne życzenia kolędnicze przeplatane były śpiewem kolęd i pastorałek, nie tylko tych powszechnie znanych, ale również bardzo rzadkich. Inspiracje ludowymi tradycjami, zwłaszcza podhalańskimi, podkreślały stroje występujących. Wykonaniu niektórych utworów muzycznych towarzyszyły tańce, a nawet... pokazy gimnastyczne. Występ bardzo się podobał, o czym świadczył aplauz publiczności.

 

Na zakończenie spotkania pani dyrektor Zofia Drwal wszystkim uczniom, ich rodzicom i nauczycielom przekazała życzenia radosnych, rodzinnych świąt Bożego Narodzenia i pomyślności w Nowym 2019 Roku.

Po uroczystym poranku w gronie całej społeczności szkolnej poszczególne klasy udały się do swoich sal na klasowe spotkania wigilijne. Tam przy odświętnie udekorowanych i suto zastawionych stołach pod opieką wychowawców uczniowie, łamiąc się opłatkiem, składali sobie życzenia, śpiewali kolędy i częstowali się świątecznymi przysmakami.

Zdjęcia


Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.