Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

Uczniowie na szlaku Niepodległej - pod takim hasłem realizowana jest w naszej szkole w klasach szóstych innowacja pedagogiczna. Jednym z przedsięwzięć był Rajd Niepodległości na Cmentarz Legionistów w Łowczówku. Oto relacja z tego wydarzenia zredagowana przez uczniów:

20181017 lowczowek 41„Dnia 17 października 2018 roku klasy szóste „a” i „b” pojechały na wycieczkę, która miała na celu poznanie historii bitwy pod Łowczówkiem. Po dotarciu autokarem do Rychwałdu ruszyliśmy zieloną ścieżką przez las i łąki, podziwiając wspaniałe krajobrazy i korzystając ze słonecznej pogody. Zachwycaliśmy się przepięknymi jesiennymi kolorami, którymi mieniły się drzewa i krzewy. Na miejscu, po krótkim odpoczynku na placu rekreacyjnym przy Cmentarzu Legionistów, wszyscy spożyli drugie śniadanie, które wyśmienicie smakowało w promieniach jesiennego słońca.

Następnie wrzuciliśmy na rozpalony ruszt kiełbaski, a sami podzieleni na grupy rozpoczęliśmy grę terenową. Rozwiązywaliśmy zadania, korzystając z treści zawartych na tablicach informacyjnych oraz na tabliczkach nagrobnych żołnierzy Legionów Polskich oraz żołnierzy armii austrowęgierskiej i rosyjskiej, którzy polegli w bitwie pod Łowczówkiem.

Po zakończeniu gry zmęczeni zasiedliśmy do stołu i zjedliśmy kiełbaski. Następnie mieliśmy czas na zabawę. Mogliśmy spacerować, grać w piłkę i gry towarzyskie, które szczególnie podobały się naszym kolegom z klasy szóstej „a”. Zanim udaliśmy się w drogę powrotną, złożyliśmy znicze na mogiłach Legionistów i minutą ciszy uhonorowaliśmy poległych żołnierzy. Wracaliśmy do Pleśnej czarnym szlakiem; był on nieco forsowniejszy niż droga, którą przemierzaliśmy rano. Następnie autokarem wróciliśmy do Tarnowa.

Wycieczka wszystkim bardzo się podobała, miło spędziliśmy czas z kolegami, poznaliśmy historię bitwy pod Łowczówkiem, a pogoda sprawiła nam dodatkowy prezent w postaci pięknego słońca.

Roksana Król, Jessica Król, Wiktoria Zmarzła,
Oliwier Klich-Mikosiński, Krystian Hudy

Zdjęcia


Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.