Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

W dniach od 24 września do 28 września w naszej szkole już po raz trzeci odbyło się Święto Tabliczki Mnożenia.

20180928 sdtm 02Uczniowie klas IV-VI przygotowali plakaty, hasła i rymowanki promujące tabliczkę oraz ułatwiające jej zapamiętanie. Podczas całego tygodnia dzieci przypominały sobie tabliczkę mnożenia w trakcie różnych zabaw na lekcjach matematyki oraz podczas przerw. Momentem kulminacyjnym był VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, który przypada zawsze w ostatni piątek września. W tym dniu uczniowie, którzy potrafią najlepiej mnożyć i dzielić, zostają egzaminatorami i podczas przerw przepytują ze znajomości tabliczki innych uczniów.

Podczas trzeciej i czwartej przerwy na sali gimnastycznej odbywały się konkursy: ,,Piłkarz matematyk” i ,,Mistrz skakanki” rozgrywane z kartami Grabowskiego „Tabliczka mnożenia” . Powtórka mnożenia była skuteczna, gdyż egzaminatorzy wręczyli uczniom aż 120 certyfikatów znajomości tabliczki mnożenia.

Zdjęcia


Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.