Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

Wyjątkowe szczęście mieli uczniowie klasy Va, którzy 14 czerwca wybrali się na rajd do Policht. Po wielu dniach upałów i suszy nadszedł jeden jedyny deszczowy dzień... Ale wędrowanie w mżawce bynajmniej nie odstraszyło amatorów turystyki.

polichty 5a 08Celem wycieczki był Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Polichtach i udział w terenowych zajęciach na ścieżce przyrodniczej w pobliskim lesie. Prowadzący zajęcia pracownicy Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego pokazali uczniom ciekawe okazy chronionych roślin i zwierząt oraz opowiedzieli o wielu nieznanych powszechnie zjawiskach. Podczas spaceru uczniowie mogli zaobserwować różne typy ekosystemów, takich jak łąka, las, staw. Nie oparli się pokusie i oczywiście skosztowali leśnych borówek oraz malin, a niektórzy mieli szczęście znaleźć pierwsze tego roku grzyby.

Po powrocie z zajęć w terenie piątoklasiści pokrzepili nadwątlone siły pożywnymi kiełbaskami z grilla, a po posiłku mogli znów oddać się zabawie. Były wspólne gry, zabawa w chowanego, huśtanie się na huśtawkach. Niespodziewaną atrakcją okazało się spotkanie z artystami, którzy przebywali w Polichtach na plenerze malarsko-rzeźbiarskim. Zwłaszcza dziewczęta z fascynacją przyglądały się pracy twórców, a nawet mogły spróbować swoich sił w malowaniu farbami olejnymi. Wycieczka była miłym akcentem kończącym obecny rok szkolny i dostarczyła uczniom wielu niezapomnianych wrażeń.

Zdjęcia


Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.