Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

Dnia 5 czerwca 2018 r. wybraliśmy się na długo oczekiwaną wycieczkę do Zakopanego.

zakopane2018 16Pełni siły i energii rozpoczęliśmy od podboju Gubałówki. Na trasie podziwialiśmy piękny widok na Tatry, wspaniałą roślinność, różnorodność ukształtowania terenu oraz przywitaliśmy się z... młodymi baranami i owcami. Pomimo ciężkich oddechów i drobnych kryzysów każdemu udało się osiągnąć cel. Na szczycie czekały na nas jeszcze piękniejsze krajobrazy, które mogliśmy obejrzeć z tarasu widokowego schroniska. Widoki, jakie rozciągają się ze szczytu Gubałówki na Tatry, są naprawdę niezapominane. Można zobaczyć praktycznie całą panoramę Tatr polskich i części słowackich, całe Zakopane oraz okolice.

Po zaczerpnięciu powietrza i chwili odpoczynku wyruszyliśmy w kierunku Butorowego Wierchu, skąd planowany był zjazd kolejką. Niestety z powodu remontu musieliśmy zmienić plany i zjechaliśmy równie piękną kolejką krzesełkową ,,Szymoszkowa”. Przejazd dostarczył nam kolejnych niesamowitych wrażeń: podziwialiśmy przepiękne widoki na panoramę Tatr, podczas mijania się krzesełek słychać było głośne okrzyki powitania naszych dzieci z inną grupą wycieczkową oraz towarzyszyły nam chwile niepewności, gdy kolejka niespodziewanie zatrzymała się w powietrzu na kilka sekund.

Kolejnym punktem wycieczki był najstarszy drewniany kościół w Zakopanem, zwany Starym Kościołem, i Cmentarz Zasłużonych na Pęksowym Brzyzku, gdzie pochowani są znani zakopiańczycy i osoby zasłużone dla miasta. Większość nagrobków to niepowtarzalne dzieła sztuki, wykonane w drewnie lub metalu, rzeźbione motywami podhalańskimi, malowanymi na szkle. Po chwili refleksji i zadumy przeszliśmy na Krupówki - słynny deptak Zakopanego, gwarny i tętniący życiem, pełny turystów i wszelakich ciekawostek. Tutaj każdy według własnego uznania mógł kupić pamiątkę, ochłodzić się zimnym napojem lub smacznym lodem czy też posilić tradycyjnym oscypkiem – możliwości było wiele.

Na koniec udaliśmy się pod skocznie narciarskie Wielką i Średnią Krokiew, aby na żywo zobaczyć, gdzie odbywają się liczne konkursy i zawody. Do domu wróciliśmy zadowoleni i uśmiechnięci.

Uczniowie klasy 6a i 6b

Zdjęcia


Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.