Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

30 maja uczniowie klasy V b wzięli udział w „spacerowniku” po Tarnowie. Dzięki temu mogli poznać ciekawe zabytki, a przy tym doskonale się bawić.

spacerownik 08Na lekcjach historii na przykładzie miasta Tarnowa uczniowie poznali cechy renesansu i lokowania miast w średniowieczu. Jednak rozmowa na lekcjach to nie to samo co spacer po mieście z przewodnikiem i poznawanie historycznych zakątków. W czasie wycieczki piątoklasiści mogli więc przejść szlakiem wspomnień historycznych i poznać dzieje naszego miasta. Zwiedzanie rozpoczęli od Ratusza, a następnie ruszyli szlakiem urokliwych uliczek, zaułków i pomników. Wszystko opatrzone ciekawą gawędą przewodnika było przyczynkiem do rozwiązania zagadek gry miejskiej. 

Udział w grze dostarczył uczniom dreszczyku emocji, mogli bowiem zabawić się w detektywów odkrywających tajemnice z przeszłości. W czasie spaceru dowiedzieli się m.in., czemu nasze miasto nazywane jest perłą renesansu, liczyli ile maszkaronów zdobi ratusz, odwiedzili m.in. Jana Szczepanika, króla Władysława Łokietka, Romana Brandstaettera, a przy Ławeczce Poetów sprawdzali, jakie zwierzęta otoczyły Jana Brzechwę. Na zakończenie zwiedzania, każdy z uczniów otrzymał certyfikat potwierdzający znajomość historii własnego miasta i pamiątkowy znaczek. Ciekawa lekcja historii rozbudziła w uczniach apetyt na kolejną tarnowską przygodę.

Zdjęcia


Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.