Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

Klasy V b i IV a 22 maja 2018 roku udały się na wycieczkę do Jednostki Państwowej Staży Pożarnej w Tarnowie, aby przyjrzeć się pracy strażaków.

w strazy 08Celem wycieczki było także zapoznanie się z wyposażeniem wozów oraz kształtowanie właściwych zasad zachowania w miejscach publicznych. Już samo wejście na główny plac PSP wzbudziło u uczniów zafascynowanie oraz wielki podziw. Strażacy stanęli na wysokości zadania i nie szczędzili licznych atrakcji. Dzięki ich życzliwości, uczniowie mogli z bliska przyjrzeć się niełatwej pracy, mieli możliwość zobaczyć i dotknąć niemal każdej rzeczy. Strażacy pokazali wozy strażackie oraz sprzęt ratowniczy. Zademonstrowali również działanie samochodu z wysięgnikiem do zadań na wysokościach.

 

Uczniowie wysłuchali opowieści o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaka oraz o akcjach ratowniczo-gaśniczych. Wielką atrakcją była możliwość przymierzania elementów stroju strażaków, wejście do wozów strażackich i ewakuacja z zadymionego pomieszczenia.

Zdjęcia


Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.