Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

Jak wygląda studio radiowe i na czym polega praca dziennikarzy radiowych – tego mogli się dowiedzieć uczniowie klasy V a, którzy 29 maja odwiedzili siedzibę Radia RDN Małopolska w Tarnowie.

radio 10Piątoklasiści wybrali się do radia w ramach dnia otwartego, zorganizowanego z myślą o najmłodszych słuchaczach z okazji Dnia Dziecka. Dodatkową zachętą było zaproszenie, jakie skierował do uczniów pan Rafał Huszno, dziennikarz RDN, który odwiedził naszą szkołę w ramach akcji „Maraton czytania”. Zwiedzanie pomieszczeń, w których powstają audycje radiowe, okazało się dla uczniów bardzo ekscytujące. Mogli zobaczyć m.in. studio nagrań, gdzie rejestruje się np. wywiady, czy newsroom – pomieszczenie, w którym pracują dziennikarze i montażyści. Podpatrzyli nawet, jak obrabia się dźwięk, zanim zostanie on wyemitowany na antenie.

Najwięcej emocji wzbudziły jednak odwiedziny w studiu, z którego prezenterzy na żywo prowadzą audycje radiowe. Dyżurująca akurat wtedy pani Monika Faron-Miśtak krótko opowiedziała uczniom o specyfice swojej pracy i zaspokoiła ciekawość niektórych, odpowiadając na pytanie, czy stresuje ją prowadzenie audycji na żywo. Przez kilka minut uczniowie mogli także obserwować pracę dziennikarki, co wymagało od nich zachowania w studiu absolutnej ciszy (trudne!). Poznali też znaczenie radiowej czerwonej lampki, która sygnalizuje, że jest się na antenie. Na koniec przez chwilę poczuli się jak radiowi spikerzy, kiedy mogli chóralnie przekazać ze studia pozdrowienia dla słuchaczy RDN. Ciekawostką była również ściana w radiowym korytarzu, na której podpisują się wszyscy wyjątkowi goście tarnowskiego Radia RDN.

Po emocjach towarzyszących poznawaniu tajników pracy radiowców przyszedł czas na trochę zabawy. W radiowych ogrodach organizatorzy przygotowali dla dzieci wiele atrakcji. Dreszczyku emocji dostarczył zwłaszcza symulator wypadków drogowych, do którego ustawiła się długa kolejka. Niektórzy próbowali swoich sił jako piloci samolotów na symulatorze lotów, inni przyglądali się pokazom udzielania pierwszej pomocy. Humorystyczną pamiątką tego dnia będą dla niektórych zdjęcia w zabawnych przebraniach zrobione w fotobudce.

Dzień Dziecka spędzony w radiu RDN Małopolska dostarczył uczniom wiele atrakcji, a przede wszystkim był ciekawą formą edukacji medialnej.

Zdjęcia


Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.