Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

W dniu 24 maja 2018 r. klasy III a, III b oraz III c wraz z księdzem katechetą i wychowawczyniami pojechały na wycieczkę do Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej.

wadowice 11W Wadowicach zwiedziły kościół, w którym był ochrzczony i służył jako ministrant Karol Wojtyła. Następnie odwiedziły kamienicę przy ul. Kościelnej 7, gdzie 18 maja 1920 r. urodził się przyszły papież - syn Emilii i Karola Wojtyłów. Mieści się w niej Muzeum - Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II, którego sercem jest mieszkanie wynajmowane przez rodziców Karola Wojtyły od 1919 roku. Mieszkanie to składa się z salonu, sypialni i kuchni. Wyposażono je w meble z epoki i autentyczne przedmioty używane przez Wojtyłów.

Dzieci zwiedziły też nowoczesną multimedialną wystawę w wyjątkowy sposób ukazującą Jana Pawła II, jego naukę i przesłanie. Na koniec poszły na kremówki i lody do pobliskiej cukierni. Kolejnym miejscem odwiedzonym przez trzecioklasistów było Sanktuarium Matki Bożej Kalwaryjskiej, do którego wielokrotnie w młodości i jako Papież pielgrzymował Jan Paweł II.

Podczas wycieczki śladami niezwykłego człowieka i wielkiego Papieża dzieci mogły wiele się dowiedzieć o Janie Pawle II, który zanim został papieżem, był zwykłym chłopcem z Wadowic.

Zdjęcia


Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.