17 maja zostali nagrodzeni uczestnicy szkolnych konkursów związanych z realizacją projektu edukacyjnego „Nasze bajanie – baśnie i mity Starego Kontynentu”.
Uczniowie uczestniczyli w czterech konkursach plastycznych – trzy z nich były przeznaczone dla dzieci z klas I-III: „Najpiękniejsza królewna”, „Mój przyjaciel smok” oraz „Najwspanialszy zamek”. Natomiast starsi uczniowie rywalizowali w konkursie pt. „Mozaika grecka”. W każdej z kategorii powstały piękne i oryginalne prace. Uczniowie klas IV-VII wzięli udział w Konkursie Literackim „Mitologiczne potyczki”, a czwartoklasiści dodatkowo w Konkursie Mitologicznym „Spotkanie z mitami” zorganizowanym w bibliotece szkolnej. Zwycięzcom oraz wyróżnionym uczniom nagrody wręczyła pani dyrektor Zofia Drwal.
Wyniki konkursów:
Konkursy plastyczne w klasach I-III
(„Najpiękniejsza królewna”, „Mój przyjaciel smok”, „Najwspanialszy zamek”)
Laureaci:
Klasy I
Błażej Święs
Iga Batko
Jessica Ślęzak
Klasa II
Marlena Flis
Matylda Sieroń
Daria Leżoń
Klasy III
Magdalena Tabaczyńska
Nina Henich
Anita Szponder
Uczniowie, którzy zdobyli w konkursach plastycznych I, II i III miejsce, otrzymali dyplomy i upominki oraz główną nagrodę – udział w warsztatach plastycznych na terenie szkoły zorganizowanych przez Centrum Artystyczne „Arabeska”.
Wyróżnienia:
Klasa I
Patryk Biedroń
Julia Cioch
Sandra Kornaus
Klasa II
Maja Krupa
Kinga Nigbor
Salomea Lizak
Maksymilian Mikos
Klasa III
Karolina Kurzawa
Jakub Jaworecki
Daria Kadulska
Marcel Rasiński
Julia Jarkowska
Konkurs plastyczny „Mozaika grecka” dla uczniów klas IV-VII
I miejsce (równorzędne):
Jan Wielgus
Magdalena Wideł
Maja Mizera
Maria Poręba
Wiktoria Matczak
Roksana Król
Jessica Król
Ksawery Derus
Aleksandra Kozioł
Zuzanna Skorupa
Laureaci I miejsca oprócz nagród rzeczowych otrzymali również główną nagrodę, czyli udział w warsztatach plastycznych prowadzonych przez Centrum Artystyczne „Arabeska”.
Wyróżnienia:
Alicja Koral
Jakub Stachura
Emilia Chochorowska
Natalia Bajbur
Zofia Mikoś
Konkurs mitologiczny „Spotkanie z mitami” dla uczniów klas IV zorganizowany przez bibliotekę szkolną
I miejsce
Jakub Patla i Maksymilian Mazgaj z kl. IV c
II miejsce
Maria Poręba i Emilia Chochorowska z kl. IV b
III miejsce
Oliwia Leżoń i Izabela Orłowska z kl. IV c
Szkolny Konkurs Literacki „Mitologiczne potyczki”:
I miejsce
Zuzanna Skorupa – klasa VII a
II miejsce
Jan Wielgus – klasa VI b
III miejsce ex aequo
Aleksandra Kozioł – klasa V a
Roksana Król – klasa V b
Wyróżnienia:
Oliwia Leżoń – klasa IV c
Magdalena Wideł – klasa VII a
Wiktoria Matczak – klasa IV b
Zdobywcy I, II i III miejsca dodatkowo zostali nagrodzeni udziałem w warsztatach plastycznych.
Wszystkim uczestnikom, a zwłaszcza laureatom konkursów gorąco gratulujemy sukcesów!
Copyright © 2024 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.