Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

Czym i jak kiedyś pisano, co było starsze: gliniana tabliczka czy papirus i jak powstaje ciekawa opowieść... Na te pytania odpowiedzi szukali uczniowie klas piątych.

kaligrafia 0717 maja 2018 roku piątoklasiści uczestniczyli w warsztatowych zajęciach prowadzonych przez pracowników Biblioteki Pedagogicznej w Tarnowie. W klasie V b była to gra słowno-literacka „Wyturlaj sobie opowieść”, a w klasie V a zajęcia pt. „Kaligrafia może być ciekawa – historia pisma i warsztaty kaligrafii”. Uczniowie przekonali się, jak pisze się pawim piórem maczanym w kałamarzu, a jak rylcem na glinianej tabliczce. Bawiąc się w uczniów „Akademii Pana Kleksa” dowiedzieli się, czym była kaligrafia, kałamarz i wieczne pióro. Następnie spróbowali własnych sił podczas pisania dawnymi przyborami.

 

Natomiast warsztaty z turlania opowieści stanowiły grę, która rozwijała umiejętność tworzenia opowiadań, wzbogacała słownictwo i oswajała z publicznymi wystąpieniami. Uczniowie tworzyli wesołą historię, umieszczając jej akcję w czasach mitologicznych bohaterów. Uczniowie obu klas spędzili czas na zajęciach, które uczyły, bawiły i integrowały zespoły klasowe. Warsztaty odbyły się w ramach realizacji szkolnego projektu czytelniczego „Nasze bajanie – baśnie i mity Starego Kontynentu”.

Zdjęcia


Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.