Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

Czy obraz historyczny namalowany ponad sto lat temu może stać się żywym obrazem? Tak właśnie się stało za sprawą filmu m.in. z obrazami Jana Matejki. 27 kwietnia klasy V a i V b wraz z wychowawcami uczestniczyły w wystawie „Polska Niepodległa – historia w ożywionych obrazach”.

obrazy hist 04Podczas spotkania w TCK uczniowie dowiedzieli się o cyklu filmów powstałych w roku 100-lecia niepodległości, nawiązujących do ważnych dzieł malarskich przedstawiających wydarzenia i postacie związane z dążeniami Polaków do odzyskania niepodległości. Mieli też okazję zapoznać się z tajnikami produkcji filmowej od momentu powstawania scenariusza, poprzez zdjęcia filmowe, po efekty specjalne. Zobaczyli kostiumy filmowych bohaterów, fotosy z planu filmowego i poczuli niezwykłą atmosferę pracy na planie filmowym. Po takim wprowadzeniu obejrzeli film, w którym na ich oczach ożył obraz Jana Matejki pt. „Rejtan – upadek Polski”.

Dodatkową atrakcją był dla uczniów udział w projekcie „Polska światłoczuła”. Za pomocą ruchu, barw i nowych technologii uczniowie mogli wyrażać swoje emocje i realizować twórcze pomysły. Zabawa, która pozwalała na kreatywne tworzenie wirtualnej trójwymiarowej rzeczywistości niezwykle przypadła uczniom do gustu.

Zdjęcia


Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.